Europa Wiadomości

Księżna Aleksandra została odsunięta od sukcesji do brytyjskiego tronu po przejściu na katolicyzm

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl księżna Aleksandra z Hanoweru w odpowiedzi na niedawną decyzję o przejściu na katolicyzm została odsunięta od sukcesji do brytyjskiego tronu. Wciąż jednak pozostaje na jedenastym miejscu w linii sukcesyjnej do tronu Księstwa Monako.

19 – letnia Aleksandra jest księżniczką z dynastii Welfów, córką Ernesta Augusta V, księcia Hanoweru i jego drugiej żony, Karoliny. Została ochrzczona w wyznaniu ewangelickim, jednak niedawno podjęła decyzję o przejściu na wiarę katolicką. Konsekwencją tej decyzji było odsunięcie jej od linii sukcesyjnej do tronu brytyjskiego, gdzie zajmowała czterysta piąte miejsce. Według przepisów, o tron nie może się ubiegać kandydat pozostający katolikiem, gdyż brytyjski władca jest jednocześnie głową Kościoła Anglii.

Jej matka, księżna Karolina od zawsze była katoliczką. Córka, podążając  za jej przykładem postanowiła dołączyć do wspólnoty wiernych Kościoła. Po rozstaniu rodziców w 2009 zamieszkała z matką i wychowywana jest na monakijskim dworze książęcym. Nie ma kontaktu z ojcem, spotyka się jednak ze swoimi przyrodnimi braćmi. Nie pełni również żadnych oficjalnych obowiązków na dworze niemieckim.

Księżna Karolina znalazła się w delegacji księstwa Monako na olimpiadzie w Soczi. Sama uprawia kilka sportów: tenis, pływanie, jazdę na łyżwach i łyżwiarstwo figurowe. Ma na swoim koncie medale mistrzostw księstwa Monako.

Jak widać brytyjskim monarchom obce są zasady tolerancji tak mocno promowane przez lewicowe środowiska w zachodniej europie.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!