Wiadomości

Księgowa przywłaszczyła sobie półtora miliona złotych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali 61-letnią kobietę. Jak ustali, była ona księgową w firmie zajmującej się nieruchomościami – w okresie 3 miesięcy najprawdopodobniej przywłaszczyła około półtora miliona złotych. Jak wskazują materiały, 61-latka wykonywała przelewy z konta firmy na konta zagraniczne. Usłyszała 15 zarzutów oszustwa i przywłaszczenia gotówki znacznej wartości. Została tymczasowo aresztowana.

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą otrzymali informację o podejrzeniu przywłaszczenia przez pracownicę firmy zajmującej się nieruchomościami dużej kwoty pieniędzy.

Funkcjonariusze zajęli się sprawą. Przeprowadzili ustalenia, dokonali sprawdzeń i po potwierdzeniu podejrzeń przystąpili do działania bezpośrednio w firmie. Okazało się, że pracująca tam od lat księgowa najprawdopodobniej nagle zaczęła przywłaszczać pieniądze. W sumie uzbierała się kwota około 1,5 milina złotych. Z przeprowadzonych czynności wynika, że dokonywała ona przelewów z konta firmowego na konta zagraniczne. Trwało to około 3 miesięcy. Policjanci zabezpieczyli dokumentację, zablokowali ostatnio nadany przelew i zatrzymali 61-latkę.

Kobieta trafiła do policyjnej celi. Śledczy z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zebrali obszerny materiał dowodowy. Pozwolił on na przedstawienie zatrzymanej 15 zarzutów: oszustwa i przywłaszczenia środków pieniężnych na łączną kwotę około półtora miliona złotych.

W sądzie zdecydowano o zastosowaniu tymczasowego aresztu. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

/policja.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!