Wiadomości

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski ostro o papieżu Franciszku: Powinien odejść

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski odniósł się do ostatniej wypowiedzi przywódcy Kościoła. W ocenie duchownego, Ojciec Święty powinien ustąpić z Tronu Piotrowego.

Wcześniej najwyższy hierarcha Kościoła twierdził m.in., że wybuch wojny nie jest winą wyłącznie elit rządzących Kremlem z prezydentem Władimirem Putinem na czele. Papież przerzucił winę także na zwykłych śmiertelników, twierdząc, że “wszyscy jesteśmy winni”. “Franciszek powinien odejść” – stwierdził ks. Tadeusz Isakowicz Zaleski, duchowny oraz działacz społeczny.

“Sądzę, że Franciszek powinien podać się do dymisji, nie tylko ze względu na stan zdrowia, lecz z uwagi na to, jaką prezentuje postawę wobec wojny. Papież usprawiedliwia agresję Rosji na Ukrainę i stawia znak równości między stronami konfliktu. Papież jako polityk wspiera Kreml i Putina” – wskazywał ksiądz Isakowicz-Zaleski. “Postawa Franciszka jest zaskakująca i negatywna. Mówię to z wielką przykrością jako ksiądz katolicki uznający władzę papieską” – ocenił gorzko ks. Isakowicz-Zaleski.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!