Felietony

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski o szokującej wypowiedzi Kornela Morawieckiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do szokującej wypowiedzi Kornela Morawieckiego, który chciałby otworzyć nasz kraj na imigrantów muzułmańskich, odniósł się na Facebooku ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który raz jeszcze przypomniał, że pomoc winna być kierowana do tych, którzy mieszkają w kraju ogarniętym wojną bądź innym kataklizmem i którzy są tam na miejscu:

Na marginesie tej szokującej wypowiedzi, będącej strzałem w stopę premiera Mateusza Morawieckiego.

Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że w Polsce nie mieszka 40 mln Polaków. Wiele milionów bowiem, zmuszonych przez brak pracy i mieszkań, wyjechało “za chlebem” zagranicę. A kolejny młodzi szykują się do tego.

W ich miejsce przybywają w ogromnym tempie miliony cudzoziemców, głównie z Ukrainy. Struktura narodowościowa jest więc mocno zaburzona. Takiej “podmiany” ludności państwo polskie może nie wytrzymać, tak jak nie wytrzymuje tego Francja czy Szwecja, choć tam dotyczy to głównie napływu Afrykańczyków i Azjatów.

Co do pomocy, to trzeba pomagać prawdziwym uchodźcom wojennym, a nie migrantom, czyli “młodym bykom” szukającym lepszego życia i nastawionym na przywileje socjalne. Poza tym, trzeba pomagać na miejscu danego konfliktu lub w jego najbliższym otoczeniu, tak jak to czynią np. Caritas i chrześcijańskie (a nie lewackie) organizacje charytatywne.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!