Wiadomości

Ks. prof. Cisło o atakach na chrześcijan w Europie: Takiego brutalizmu do tej pory nie mieliśmy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Europa Zachodnia, która od wielu lat boryka się z problemem nietolerancji, w ostatnich można powiedzieć tygodniach i miesiącach, przeraża nas wiadomościami, jakie docierają do nas zwłaszcza z Francji. I ta nietolerancja niestety w Europie się ostatnio bardzo rozszerza – stwierdził w rozmowie z portalem TVP Info ks. prof. Waldemar Cisło, dodając, że „to, co nas bardzo niepokoi to Francja”.

– Symbol, którym było podpalenie katedry w Notre Dame, dla wielu Francuzów był bardzo przygnębiający i na tym się nie skończyło. Mamy ciągle przykłady palenia kościołów, mordowania ludzi. To, co do tej pory mogliśmy usłyszeć z Syrii czy Iraku, że ludziom ścinano głowy, którzy wyznawali inną religię, dzisiaj ma to miejsce we Francji. Napawa to niepokojem, bo nie widać za bardzo, żeby służby porządkowe i policja umiały sobie z tym poradzić – mówi portalowi tvp.info.

Ks. Prof. Cisło odniósł się do niedawnego ataku nożownika w Nicei, z powodu którego trzy osoby nie żyją, a kilka osób zostało rannych.

– To są ataki na ludzi wierzących, modlących się, obcinanie głów, jak ta osoba, która zaatakowała nożem. Tego do tej pory nie było. Tego typu informacje docierały do nas z Bliskiego Wschodu czy krajów afrykańskich. W Europie do tej pory z takim brutalizmem nie mieliśmy do czynienia, a teraz staje się faktem – dodaje.

– To jest efekt dopuszczenia czy przyjęcia różnych imamów, którzy głosili nienawiść, niekontrolowanie całej fali emigrantów. Jak wiemy, Niemcy czy inne kraje się przyznały, że nie wiedzą skąd przybyło 100 tys. emigrantów. Osoby te mają pościerane opuszki palców – nie można sprawdzić ich po liniach papilarnych. Sami Niemcy się przyznali, że często nie są w stanie określić wielu takich osób, którzy często uchodzili za nieletnich, a to byli dorośli ludzie. Podobnie jest we Francji. Nikt się do tego nie przyznaje, bo to jest kompromitacja służb specjalnych, które powinny pilnować porządku państwowego. Nie potrafimy sobie poradzić z ludźmi, których pochodzenia nie znamy. Niemcy starają się tuszować to wszystko, bo chcą uchodzić za kraj tolerancyjny, niemniej jednak to się nie udaje – mówi ks. Cisło.

Czy możemy wobec tego czuć się bezpiecznie w Europie?

– Absolutnie nie. Jeśli rządy, służby porządkowe nie zrobią nic w tym kierunku. Jeśli muzułmanie we Francji słyszą od Francuzów błaganie „nie zabijajcie nas, no to jest uznanie słabości tego narodu – mówi dyrektor PKWP.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!