Wiadomości

Ks. prof. Bortkiewicz: Jeśli chcecie się przekonać, jaki będzie opór górali, to podnieście rękę na krzyż

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W wyniku czwartkowej burzy w Tatrach śmierć poniosło pięć osób. Po stronie polskiej Tatr zginęły dwie kobiety i dwoje dzieci. Jedna śmiertelna ofiara burzy była po stronie słowackiej. Do szpitali w Małopolsce trafiło 157 osób. Dla wrogów Kościoła i chrześcijaństwa stało się to okazją do wykrzyczenia swej niechęci do Krzyża na Giewoncie.

Tabloid „Fakt” pisał w interncie o zabójczym krzyżu na Giewoncie, a lewicowy publicysta prof. Jan Hartman napisał na Twitterze: „Krzyż nadal zabija! Usunąć z Giewontu”.

– Traktowanie całej tragedii jako pretekstu do obalenia krzyża z Giewontu świadczy o tym, jak nasza rzeczywistość ulega ideologizacji – ocenia etyk ks. Prof. Paweł Bortkiewicz, cytowany przez portal Radia Maryja.

– To jest kolejny przykład tego, w jakim stopniu my jako społeczeństwo, jako pewne elity życia społecznego i politycznego odchodzimy od realiów, a przechodzimy na stronę ideologizacji. Na szczęście równolegle z tymi bardzo prymitywnymi głosami pojawiły się głosy rozsądku, a jednocześnie głosy przestrogi, które mówią o tym, że wszelka walka z krzyżem napotka w sposób oczywisty na zdecydowany opór społeczeństwa. Jeżeli ktoś chce się przekonać, jaka będzie siła tego oporu, zwłaszcza ze strony górali, to niech próbuje podnieść rękę na krzyż. Oby jednak takie sytuacji nie było – zaznacza etyk.

Ks. Prof. Paweł Bortkiewicz zwraca też uwagę na wypowiedź jednego z fizyków, który wskazał, że krzyż podczas burzy spełnił rolę piorunochronu i ściągnął na siebie energię z wyładowań.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!