Wiadomości

Krzysztof Daukszewicz wyrzucony ze „Szkła kontaktowego”?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Krzysztof Daukszewicz nie pojawił się w „Szkle kontaktowym”. Produkcja znalazła zastępcę?

W połowie maja podczas jednego z odcinków „Szkła kontaktowego” Tomasz Sianecki i Krzysztof Daukszewicz połączyli się Piotrem Jaconiem, który niedawno wydał książkę o swoim transpłciowym dziecku.

– A jakiej płci on dzisiaj jest – zapytał Tomasza Sianeckiego satyryk Krzysztof Daukszewicz, gdy dowiedział się, że łączy się z nimi dziennikarz TVN24 Piotr Jacoń. Tego ostatniego to jednak nie rozbawiło. Z surową miną wymienił, co przygotował w swoim materiale: „Hojność prezesa, zaufanie premiera i szkoła kontra bot, a także deszcz w Rzymie. Do zobaczenia” – uciął krótko rozmowę.

Nie uszło to uwadze Sianeckiego. – Zasadniczy był dziś pan Piotr – skomentował gospodarz „Szkła kontaktowego”. Po czasie Krzysztof Daukszewicz zdał sobie sprawę z niestosowności swoich słów, co podsumował w niewybrednych słowach: „Chyba ja pierdo***łem głupotę”. Mikrofon był jednak jeszcze włączony i wulgaryzmy usłyszeli wszyscy widzowie TVN24. Sianecki tylko machnął na to ręką.

Odcinek został już skasowany ze strony TVN, ale czujni widzowie zdążyli zachować jego kopię. Nagranie krąży w mediach społecznościowych i najprawdopodobniej dotyczy poniedziałkowego wydania „Szkła kontaktowego” – tego samego, które nie jest już dostępne na stronie internetowej stacji.

Od tamtej pory Daukszewicz nie pojawił się na antenie. Natomiast 1 czerwca w „Szkle kontaktowym” wystąpił Mariusz Kałamaga z kabaretu Łowcy.B. Na razie nie wiadomo jednak czy kabareciarz na stałe zastąpi satyryka. Twórcy programu Szkło kontaktowe przekazali, że Kałamagę próbowali zaprosić od kwietnia bieżącego roku.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!