Polska Wiadomości

Krzysztof Bosak złożył kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary UPA, NKWD i Gestapo

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal kresy.pl Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta RP, we Wrocławiu złożył kwiaty pod pomnikiem ofiar UPA, NKWD i Gestapo. Wcześniej na konferencji prasowej apelował o “odpowiedzialną gospodarkę wodną”.

Jak informowano na portalu kresy.pl, w sobotę kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak stwierdził, że należy położyć w Polsce większy nacisk na gospodarkę wodną. Wyraził opinię, że była ona do tej pory zaniedbywana. Podkreślił konieczność poprawy retencji wody, oraz rozwój transportu i wodnej turystyki.

“Dostosowanie takiej rzeki jak Odra do celów transportowych jest tańsze niż budowa nowych autostrad. Transport rzeczny jest tańszy niż transport kolejowy, czy transport drogowy. Inne państwa obficie korzystają z transportu rzecznego” – mówił Bosak.

„Dziś chcemy postulować dwie rzeczy. Po pierwsze w walce z suszą stworzenie dobrego systemu gospodarki wodnej. Przypomnę, że cały system gospodarki wodnej przez wieki był tworzony w celu osuszania ziem w celach rolniczych. W tej chwili ze względu na zmieniające się uwarunkowania klimatyczne główny cel gospodarki wodnej musi być zmieniony. Teraz nie osuszanie, ale utrzymywanie wysokiego poziomu wód gruntowych staje się celem strategicznym” – powiedział kandydat Konfederacji.

Jego zdaniem drugim ważnym zadaniem w związku ze strategią jest wykorzystanie rzek do celów turystycznych i transportowych.

Po konferencji prasowej Bosak złożył kwiaty pod pomnikiem ofiar UPA, NKWD i Gestapo we Wrocławiu.

Takiego prezydenta nam potrzeba!

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!