Wiadomości

Krzysztof Bosak: Wypowiedzmy pakiet klimatyczny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Krzysztof Bosak poseł Konfederacji i kandydat tej partii w wyborach prezydenckich zaapelował w piątek o wypowiedzenie pakietu klimatycznego. Zdaniem polityka ograniczenia Unii Europejskiej tłamszą polską gospodarkę.

Podczas piątkowej konferencji prasowej, Krzysztof Bosak kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich informował, że podczas negocjowania nowego budżetu Unii Europejskiej, polski rząd powinien wypowiedzieć unijny pakt klimatyczny.

„Sprawa strategicznie ważna dla naszego przemysłu, to jest wyzwolenie się spod tłamszących polską energetykę i polską gospodarkę ograniczeń Unii Europejskie” – przekazywał Krzysztof Bosak. „Uważamy, że absolutnie kluczową sprawą jest to, żeby polski rząd wypowiedział postanowienia paktu klimatycznego, a w szczególności obciążające polski przemysł energochłonny”.

Poseł Konfederacji informował, że udział Polski w globalnej emisji dwutlenku węgla nie przekracza procenta. Przekazywał także, że polityka Unii Europejskiej nie prowadzi do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, a tylko do przeniesienia gospodarki w regiony świata, w których nie obowiązują obostrzenia.

„W tej chwili, w trakcie kryzysu gospodarczego widzimy jakie jest to niebezpieczne. Bez krajowego zaplecza produkcyjnego strategiczne interesy narodowe wystawione są na szwank” – przekonywał poseł. „Co gorsze nie ma to żadnego pozytywnego wpływu na sprawy związane z czystością powietrza.

Krzysztof Bosak informował, że jego partia postuluje utrzymanie polityki walki z zanieczyszczeniem powietrza, ale nie kosztem redukowania własnej gospodarki. Przekonywał także, że nawet w sytuacji zlikwidowania całej polskiej gospodarki energetycznej i polskiego górnictwa, sytuacja w Unii Europejskiej i na całym świecie nie uległaby poprawie.

„Musimy postępować zgodnie z własnymi interesami, a te interesy polegają na tym żeby nie podnosić nadmiernie cen prądu. Już w tej chwili, około 20% ceny prądu to opłaty karne narzucone przez Unię Europejską” – przekazał. „Polityka Unii Europejskiej nie sprzyja temu co nominalnie deklaruje”.

/kresy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!