Wiadomości

Krzysztof Bosak: Polska straciła kontrolę nad swoją polityką migracyjną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„W mojej ocenie Polska ma problem z brakiem polityki migracyjnej. Imigracja napływa do Polski spora, nieporównywalna w najnowszej historii, a aparat administracyjny nie jest w ogóle do tego przystosowany. Stan zatrudnienia w odpowiednich departamentach czy urzędach konsularnych nie zmienił się. Tracimy zdolność zarządzania. Kilka miesięcy temu postawiłem taką diagnozę, że Polska straciła kontrolę nad swoją polityką migracyjną i to wynika też z danych NIK” – powiedział w poranku „Siódma 9” w rozmowie z Karolem Gacem wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak.

Bosak wskazał w rozmowie na administracyjne skutki imigracji. „Jeśli popatrzymy na dane NIK, jak obsługiwana jest imigracja z Ukrainy, to z nich wynika, że na rozpatrzenie dokumentów urzędnicy mają minuty. To się kończy takimi sytuacjami, że recydywiści przyjeżdżają do naszego kraju” – tłumaczył.

Wiceprezes Ruchu Narodowego podkreślił, iż dla każdej osoby świadomej, że naród jest wspólnotą kulturową i rozumiejącą korzenie swojej kultury, jest jasne, że „imigracja z sąsiedniego państwa jest czymś innym niż imigracja z Azji czy Bliskiego Wschodu”. „Nie powinniśmy lekceważyć żadnego rodzaju imigracji. Tu nie chodzi o stosunek do pojedynczych osób. Problemy pojawiają się wtedy, gdy mamy do czynienia z imigracją masową, która zmienia proporcje na rynku pracy, a ostatecznie w demokracji” – powiedział.

Bosak wyjaśnił, że problemem jest imigracja masowa, czyli taka, która liczona jest w setkach tysięcy, czy milionach osób. „Rząd i eksperci różnie o tym mówią. Niektórzy wskazują nawet na kilkanaście milionów, bo wyobrażają sobie, że populacja zamieszkująca kraj nad Wisłą, bo przecież już nie Polskę, ma rosnąć wraz ze wzrostem potencjału przemysłowego. To jest wizja, która mnie absolutnie przeraża, bo według tego społeczeństwo wielonarodowe jest przybudówką do gospodarki. Nie chciałbym żyć w takim świecie. Przeraża mnie to, że politycy, którzy teraz rządzą Polską, technokraci wyjęci z banków, taką wizję nam fundują” – stwierdził.

„Nie ma w życiu społecznym żadnego determinizmu. Jeśli wierzymy w to, że człowiek jest istotą wolną i obdarzoną rozumem, a jako katolicy w to wierzymy, to sami musimy brać odpowiedzialność za swój los i to zarówno w wymiarze jednostkowym, jak i całościowym. To, co zrobimy ze swoim narodem i państwem, zależy wyłącznie od nas. Oczywiście niektóre procesy mają miejsce, jak starzenie się społeczeństwa czy emigracja Polaków” – mówił Krzysztof Bosak.

Audycji można wysłuchać tutaj:
http://siodma9.pl/wiadomosci/item/1657-krzysztof-bosak-polska-stracila-kontrole-nad-swoja-polityka-migracyjna

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!