Polska Wiadomości

Krzysztof Bosak otrzymał jedynie 4 minuty czasu antenowego w TVP

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal kresy.pl Krzysztof Bosak na dzisiejszej konferencji prasowej przytoczył dane nt. czasu antenowego, w którym pokazywani byli poszczególni kandydaci na prezydenta RP w telewizji publicznej. Najczęściej w TVP występował Andrzej Duda – 543 minuty. Najrzadziej – Krzysztof Bosak – 4 minuty.

Wedle danych przedstawionych przez Bosaka Andrzej Duda pokazywany był przez 543 minuty, Małgorzata Kidawa-Błońska 49 minut, Władysław Kosiniak-Kamysz 22 minuty, Robert Biedroń 10 minut, Szymon Hołownia 7 minut, a sam Bosak jedynie 4 minuty.

Czy to jest równorzędne informowanie o kampanii wyborczej? Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że Andrzej Duda jako głowa państwa wykonuje swoje obowiązki, ale w takim razie w tej statystyce mogłoby zostać rozdzielone ile było informowania o działalności prezydenta, a ile o kampanii wyborczej. Bardzo chętnie z takim zestawieniem byśmy się zapoznali – mówił Bosak.

Tak wygląda statystyka. Jest to tak naprawdę zrobienie prywatnego folwarku, partyjnego folwarku z firmy, która powinna służyć całemu społeczeństwu – stwierdził Bosak.

Ogółem politycy PiS-u pokazywani byli w TVP przez 72 godziny, KO 10 godzin, Lewicy i PSL ponad 6 godzin, a Konfederacji 67 minut.

Kandydat na prezydenta RP z ramienia Konfederancji przytoczył również inne dane dotyczące telewizji publicznej. Pensje zarządu TVP wyniosły w ubiełgym roku łącznie ponad 2 miliony złotych, czyli niemal 3 razy więcej niż w 2018 roku. Łączne koszty działania telewizji publicznej w 2019 roku wyniosły niemal 2,7 miliarda złotych. W porównaniu z 2018 rokiem oznacza to wzrost o 17 proc. – 18 milionów złotych z tego przeznaczono na nagrody dla pracowników.

Czyżby byli równie i równiejsi?

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!