Wiadomości

Krzysztof Bosak apeluje o przesunięcie wyborów prezydenckich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak zaapelował w środę o rozważenie możliwości przesunięcia wyborów prezydenckich na jesień. Poinformował też, że dalszą kampanię będzie prowadził wyłącznie poprzez spotkania indywidualne i kameralne.

„Podjęliśmy decyzję o odwołaniu dzisiejszych spotkań, odwołaliśmy wszystkie spotkania zaplanowane na niedzielę, wstrzymaliśmy organizację wszystkich dalszych zbiorowych spotkań. Będziemy prowadzić dalszą kampanię wyborczą wyłącznie poprzez spotkania indywidualne i kameralne” – powiedział Bosak.

Poinformował również o zmianie formuły zaplanowanej na sobotę konwencji wyborczej. „Ta konwencja się odbędzie, ale w zmienionej formule, bez publiczności” – zapowiedział polityk.

„Każdy dzień, każdy tydzień spowolnienia koronawirusa, to więcej czasu na uzupełnienie zasobów w szpitalach, lepsze przygotowanie pracowników ochrony zdrowia i służb państwowych” – uzasadniał kandydat Konfederacji.

Bosak zaapelował również w imieniu polityków Konfederacji o rozważenie przełożenia terminu majowych wyborów prezydenckich na jesień.

„Wiemy, że jest to konstytucyjnie jak najbardziej możliwe” – podkreślił polityk.

„Tutaj najbardziej adekwatny byłby artykuł konstytucji mówiący o stanie klęski żywiołowej, gdzie powstaje zagrożenie dla życia obywateli” – dodał.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!