Europa Wiadomości

Królowa Elżbieta porównała ekologizm do bitwy o Anglię…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl brytyjska królowa Elżbieta II w swoim przemówieniu z okazji świąt Bożego Narodzenia wspomniała o młodych działaczach na rzecz ochrony środowiska, dla których inspiracją była globalna akcja szwedzkiej nastolatki Grety Thunberg.

Elżbieta II nazwała rok 2019 „wyboistym” i wezwała Brytyjczyków, by „przezwyciężyli utrzymujące się różnice i głęboko zakorzenione podziały”.

Królowa wspominała, jak młodzi ludzie zmagali się z przeciwnościami losu w jej pokoleniu – Elżbieta II była nastolatką w czasie bitwy o Anglię i niemieckich bombardowań Londynu. – Wyzwania, przed którymi stoi dziś wiele osób, mogą różnić się od tych, z którymi borykało się moje pokolenie – powiedziała. – Uderzyło mnie jednak to, że nowe pokolenie ma podobne poczucie celu w kwestiach takich jak ochrona naszego środowiska i klimatu – zauważyła.

Młodzieżowy ruch klimatyczny został zapoczątkowany przez szkolny strajk klimatyczny Grety Thunberg w 2018 roku. Londyn stał się jednym z centralnych punktów protestów po utworzeniu radykalnej ekologicznej grupy Extinction Rebellion.

Wielka Brytania wyznaczyła sobie cel w postaci redukcji emisji dwutlenku węgla do zerowego poziomu netto do 2050 roku.

Cóż starość nie radość…

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!