Wiadomości

Królowa Danii do muzułmanów: Oczekujecie tolerancji? Zapomnijcie o dawnym stylu życia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Królowa Danii Małgorzata II ostro wypowiedziała się na temat zwiększenia liczby muzułmanów w jej ojczyźnie. Zdaniem 75-letniej królowej, tylko pełne dostosowanie się do duńskiego systemu wartości i panujących tam norm pozwoli muzułmanom na tolerancję ze strony Duńczyków i spokojne życie na ich ziemi.

– Dania to stary kraj, który dba o swoich obywateli i gwarantuje dach nad głową tym, którzy naprawdę go potrzebują – powiedziała królowa. Jednocześnie Małgorzata II zwróciła uwagę na konieczność asymilacji muzułmanów w Dani, przypominając historię duńskich Żydów. – Żydzi w Danii to doskonały, godny naśladowania przykład integracji kulturowej i religijnej – powiedziała.

Muzułmanie stanowią drugą największą wspólnotę religijną w Danii. Ich populacja stanowi 3,7 proc., tj. ok. 200 tysięcy osób.

Kopenhaga zmaga się w ostatnich latach z problemem przestępstw dokonywanych przez wyznających islam imigrantów. Aż 84 proc. przypadków łamania prawa przez osoby nie będące obywatelami kraju, to dzieło islamistów. Na liście „kryminalnych liderów” prym wiodą uchodźcy z Maroka, Libanu, Bośni, Turcji i Pakistanu.

W wrześniu br., w Danii odbędą się wybory parlamentarne. Wielu komentatorów wskazuje, że kluczowy wśród kandydatów będzie stosunek wobec mniejszości muzułmańskich oraz jej ingerencji.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!