Wiadomości

Kreml zaprzecza, by Putin zawarł z Macronem ugodę ws. deeskalacji sytuacji wokół Ukrainy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zdementował informacje dot. rzekomego porozumienia między prezydentami Władimirem Putinem i Emmanuelem Macronem.

“Financial Times” napisał, że prezydenci Rosji i Francji zawarli umowę zmierzającą w kierunku deeskalacji kryzysu na Ukrainie. Według “FT”, Putin miał obiecać Macronowi niepodejmowanie żadnych nowych inicjatyw wojskowych oraz zgodzić się na wycofanie tysięcy rosyjskich żołnierzy z Białorusi po zakończeniu planowanych ćwiczeń.

Doniesienia brytyjskiego dziennika zdementował we wtorek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. – Oczywiście “Financial Times” zasadniczo się myli – powiedział. – Biorąc pod uwagę obecną sytuację, Moskwa i Paryż nie mogły zawrzeć żadnego porozumienia. To po prostu niemożliwe – dodał, wskazując na zobowiązania Paryża wobec Zachodu.

– Ponieważ Francja jest zarówno członkiem Unii Europejskiej i obecnie sprawuje przewodnictwo w UE, co więcej, Francja jest członkiem NATO, gdzie nie sprawuje przywództwa. Więc o jakiej umowie można mówić? – stwierdził Pieskow, cytowany przez agencję TASS. – Gazeta po prostu się pomyliła – powtórzył.

Czytaj też:

Spotkanie Putina z Macronem hitem internetu – zaroiło się od memów

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!