Wiadomości

Kramek odzyskał wolność i znów zamierza urządzać antypolskie ekscesy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak już pisaliśmy, Bartosz Kramek wraz z grupą pozostałych 12 osób został wypuszczony na wolność. Sąd Rejonowy w Sokółce nie uwzględnił wniosku o areszt za zniszczenie fragmentu ogrodzenia na granicy z Białorusią.

Wszystkim 13 zatrzymanym postawione zostały zarzuty zniszczenia – wspólnie i w porozumieniu – mienia, czyli fragmentu zasieków zbudowanych na granicy, przy kwalifikacji, iż był to występek o charakterze chuligańskim. Jak widać na nagraniach umieszczonych w mediach społecznościowych, grupa osób weszła na pas drogi granicznej, użyła nożyc do metalu, zaczepiła liny i próbowała rozerwać zasieki z drutu kolczastego ułożone na granicy Polski z Białorusią.

Informację o postanowieniu sądu przekazał we wtorek wieczorem obrońca podejrzanych mec. Rafał Gulko. Jak powiedział, sąd uznał, że nie ma w tej sprawie obawy matactwa (na to powoływała się w swoich wnioskach prokuratura), a kluczowy materiał dowodowy został zebrany.

– Wniosek został uznany za całkowicie niezasadny. Nie nałożono na nas żadnych innych środków zapobiegawczych, zatem nie mamy żadnych ograniczeń i możemy planować kolejne akcje – zapowiedział Kramek, który – przypomnijmy – ma też przedstawione zarzuty prania brudnych pieniędzy.

/TVP Info, fot. TT/Fundacja Otwarty Dialog/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!