Wiadomości

„Krakowiak” został prawomocnie skazany na 15 lat więzienia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Janusz T. ps. Krakowiak został w czwartek prawomocnie skazany na 15 lat więzienia w głównym procesie jego gangu. Część stawianych mu i 9 innym oskarżonym zarzutów będzie musiał jednak rozpoznać ponownie sąd I instancji. Od niektórych czynów oskarżeni zostali uniewinnieni.

Wyrok ogłosił w czwartek Sąd Apelacyjny w Katowicach, który rozpoznawał odwołania od orzeczenia sądu okręgowego z 2016 r. Sąd zarazem uchylił Januszowi T. areszt, w którym jest od stycznia 1999 r.

Oskarżeni odpowiadali za kilkadziesiąt przestępstw. Pierwszy proces w tej sprawie ruszył w 2001 r. Wówczas na ławie oskarżonych zasiadało 36 osób, większość z nich została już prawomocnie osądzona. Część poprzedniego wyroku, z 2008 r., dotyczącą najpoważniejszych czynów, już raz uchylił sąd apelacyjny, nakazując sądowi okręgowemu powtórzenie procesu.

Rozprawa odwoławcza dotyczyła orzeczenia z października 2016 r. „Krakowiak” został skazany wtedy na 25 lat więzienia, podobnie jak Marek M., ps. Oczko, oskarżony o zlecenie grupie Janusza T. zabójstwa swego konkurenta.

Okoliczności tego przestępstwa, a także niektórych innych czynów z aktu oskarżenia, będzie musiał ponownie rozpoznać sąd okręgowy.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!