Wiadomości

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji została zasypana wnioskami o cofnięcie koncesji TVN

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT) zalało morze skarg na TVN i TVN24 z żądaniami odebrania obu stacjom koncesji telewizyjnych – informuje dziennik.pl.

KRRiT informuje w swoim sprawozdaniu za 2016 rok, że łącznie wpłynęło do niej 12,1 tys. skarg na TVN i TVN24 na ogólną liczbę 13.624 wszystkich skarg i wniosków, jakie otrzymała Rada. Portal przypomina, ze do pisania skarg do KRRiT na TVN i TVN24 wzywała poseł Krystyna Pawłowicz.

Dziennik.pl przypomina, że Jim Samples, prezes TVN, zapytany o zmasowaną akcję w wywiadzie dla DGP w styczniu twierdził, że nie wtrąca się w codzienne decyzje redaktorów, a ekipa „Faktów” i TVN24 jest niezależna, ale że oczekuje, iż będą wiarygodni i uważni.

– To nie znaczy, że mają się opowiedzieć po jakiejkolwiek stronie politycznego sporu czy części społeczeństwa. Oczekuję, że będą kierowali się najwyższymi standardami odpowiedzialnego i uczciwego dziennikarstwa. Jedno jest jednak pewne, w Polsce podobnie jak w moim własnym kraju, ożywiona dyskusja, spór z formułowaniem wyrazistych poglądów to sól demokracji. To czasem powinno być głośne i niewygodne – mówił wtedy Samples.

/dziennik.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!