Polska Wiadomości

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyjrzy się sprawie podejrzenia udziału telewizji TVN w zorganizowaniu “urodzin Hitlera”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal pch24.pl Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zwróciła się z wnioskiem do prokuratury o przekazanie informacji dotyczących udziału telewizji TVN w „urodzinach Hitlera”. Według informacji portalu „wPolityce”, cała sprawa przejawia znamiona medialnej ustawki.

Zainteresowanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jest wynikiem publikacji portalu wPolityce.pl, w której opublikowano zeznania jednego z organizatorów wskazujące, że „urodziny Hitlera” zarejestrowane przez kamery TVN były medialną ustawką. O informacje dotyczące ewentualnego udziału stacji TVN w organizację wydarzenia KRRiT poprosiła gliwicką prokuraturę.

Portal wPolityce.pl dotarł do zeznań jednego z organizatorów „urodzin” Mateusza S., z których wynika, że za organizację imprezy dostał od tajemniczych sponsorów 20 tys. złotych. Był tylko jeden warunek: musiał zaprosić na wydarzenie niejaką „Annę Sokołowską” wraz z kolegą. Sokołowska okazała się Anną Sobolewską, reporterką „Superwizjera” i współautorką artykułu.

Kolegą Sokołowskiej okazał się Piotr Wacowski, także współautor artykułu. To on w materiale TVN „hajluje”, wypytuje o działania organizacji oraz namawia uczestników do jeszcze większego sprzeciwu wobec przyjmowania imigrantów. Obficie częstuje alkoholem Adama B., skazanego za udział w „urodzinach”. „Wiele wskazuje na to, że grupa przebierańców z lasu pod Wodzisławiem Śląskim to w rzeczywistości opłaceni statyści” – pisze autor artykułu na łamach “wPolityce”.

Czy uważacie, że TVN maczał swe palce w sprawie “wafelkowych nazistów”?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!