Wiadomości

Kowalski: Kołodziejczakiem powinna się zająć ABW

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Panem Kołodziejczakiem i AgroUnią powinna się zająć Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego – uważa Janusz Kowalski.

W sobotę w drodze na konwencję Solidarnej Polski europoseł Patryk Jaki został zaatakowany przez działaczy AgroUnii. Kilkuosobowa grupa z Michałem Kołodziejczakiem na czele zablokowała politykowi wejście do windy i wszczęła awanturę. Zarówno europoseł, jak i lider AgroUnii udostępnili w sieci nagrania i skomentowali sprawę na Twitterze. Ostatecznie na miejscu interweniowały służby porządkowe.

Do zachowania Michała Kołodziejczaka wobec swojego partyjnego kolegi w ostrych słowach odniósł się Janusz Kowalski. Wiceminister rolnictwa był jednym z gości “Śniadanie Rymanowskiego” w Polsat News, gdzie poruszono ten temat.

– Panem Kołodziejczakiem i AgroUnią powinna się zająć Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Tam było bardzo wielu działaczy związanych z prorosyjską Zmianą. Taka bandyterka i napaść fizyczna na polskiego parlamentarzystę nie powinna być akceptowana – mówił Janusz Kowalski.

– To co robi Michał Kołodziejczak w interesie dużych koncernów zagranicznych, atakując tych, którzy walczą o polską ziemię, musi być zbadane przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego – dodał nowy wiceszef resortu rolnictwa.

W sobotę odbyła się konwencja Solidarnej Polski, o której można przeczytać m.in. na DoRzeczy.pl. Wydarzenie zatytułowano “Tańsza energia dla Polaków”. Lider formacji Zbigniew Ziobro zapowiedział, że ugrupowanie przedstawi projekt zawieszający unijny system ETS co najmniej na czas trwania wojny rosyjsko-ukraińskiej. – System ETS to forma haraczu, za który płacą wszyscy Polacy – podkreślił minister sprawiedliwości.

O dziwo zgłoszona przez polityków propozycja dotycząca energetyki zwróciła mniejszą uwagę mediów, niż “starcie” (takiego sformułowania użyła część portali, m.in. TVN i WP), do którego doszło tuż przed rozpoczęciem konwencji.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!