Wiadomości

Kościół sprzeciwia się łamaniu sumień lekarzom i procedurze “zmiany płci”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Amerykańscy biskupi wyrazili sprzeciw wobec pomysłu reformy służby zdrowia, tak by lekarze byli zobowiązani do udziału w zabiegu tzw. “zmiany płci”.

W poniedziałek 25 lipca administracja Joe Bidena opublikowała projekt reformy służby zdrowia. Autorem nowych przepisów jest Departament Zdrowia i Opieki Społecznej USA. Zdaniem amerykańskich hierarchów kościelnych zmiany w przepisach uderzą w szpitale i personel medyczny, zwłaszcza lekarzy.

Kościół wyraził obawy dotyczące zachowania wolności sumienia i wolności religijnej, ale także możliwości świadczenia opieki medycznej. Powodem są lewicowe, ideologiczne zmiany w przepisach. Reforma zakłada bowiem obowiązek pracowników służby zdrowia udziału w procedurach tzw. “zmiany płci”. Dodatkowo ubezpieczyciele mieliby płacić np. za odcinanie zdrowych organów.

W nowych przepisach nie zabrakło wątku aborcji. Lekarze mieliby obowiązek wykonywania aborcji na życzenie, pod groźbą utraty pracy.

Amerykańscy biskupi wydali oświadczenie, w którym przypomnieli, że Kościół i placówki katolickie pomagają wszystkim potrzebującym, także osobom, które identyfikują się jako “transpłciowe”, ponieważ nie stanowią oni wyjątku.

Duchowni zwracają uwagę, że żaden lekarz nie powinien takiej osobie odmówić pomocy przy nowotworze, złamaniu kończyny czy innym problemie zdrowotnym. “Ale nie możemy robić tego, czego zabrania nasza wiara. Sprzeciwiamy się szkodliwym procedurom, a nie pacjentom” – przekonują biskupi w oświadczeniu.

W ocenie amerykańskich hierarchów projekt przepisów uderzy w wolność, a w konsekwencji także w możliwość praktykowania medycyny. Biskupi nie wierzą w zapewnienia władz o respektowaniu praw wynikających z wolności religijnej. W oświadczeniu przypomniano, że władze USA walczyły z orzeczeniami sądów dotyczącymi obrony wolności religijnej.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!