Wiadomości

Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Krakowie pozostanie miejscem sprawowania kultu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Krakowie pozostanie miejscem sprawowania kultu. Takie ustalenia zapadły podczas spotkania prezydenta miasta z przedstawicielem archidiecezji krakowskiej.

Pokarmelicki kościół od lat służył pacjentom Szpitala Uniwersyteckiego i okolicznym mieszkańcom. Jego los stał się niepewny w wyniku przeniesienia szpitala i przejęcia kompleksu nieruchomości wraz ze świątynią przez miasto. Obawy wzbudziły plany włodarza miasta zmierzające do desakralizacji świątyni.

Z wypracowanego porozumienia cieszy się dr Krzysztof Kawęcki, prezes Stowarzyszenia „Wiara i Czyn”, które wraz z innymi środowiskami apelowało o zachowanie charakteru i funkcji kościoła. Rozmówca Redakcji Informacyjnej Radia Maryja zwraca uwagę, że gdyby nie zaangażowanie tylu osób w obronę świątyni, mogłoby być inaczej.

– To dobra wiadomość, że doszło do porozumienia między archidiecezją krakowską a władzami Krakowa w sprawie zachowanie funkcji sakralnej kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Jednak nie sposób sobie wyobrazić, że decyzja mogłaby być inna. Takiej decyzji oczekiwali katolicy w całej Polsce – poinformował dr Krzysztof Kawęcki.

Podczas spotkania stron ustalono także, że w przyszłości możliwa będzie zamiana nieruchomości pomiędzy Gminą Miejską Kraków a stroną kościelną.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!