Wiadomości

Korupcyjne zarzuty dla warszawskiego urzędnika i przedsiębiorcy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pracownik Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie oraz przedsiębiorca zatrzymani do nowej sprawy prowadzonej przez warszawskich śledczych CBA.

Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Warszawie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie przyjęcia korzyści majątkowej przez pracownika Okręgowej Inspekcji Pracy w Warszawie, w związku z pełnioną funkcją publiczną. W związku z tym postępowaniem w ostatnich dniach zatrzymano dwie osoby, w tym mazowieckiego przedsiębiorcę oraz pracownika Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie.

Ustalenia śledczych wskazują, że zatrzymany urzędnik brał udział w procederze korupcyjnym – w zamian za wręczone korzyści majątkowe lub osobiste przedsiębiorca mógł liczyć na przychylność urzędniczą w związku z prowadzonym postępowaniem w jego podmiocie, związanym z wypadkiem przy pracy.

W ramach prowadzonych czynności funkcjonariusze CBA przeszukali miejsca zamieszkania zatrzymanych, jak również Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie, celem zabezpieczenia dokumentacji związanej z prowadzoną kontrolą. Zatrzymani usłyszeli zarzuty korupcyjne w prokuraturze. Prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!