Wiadomości

Koronawirus koronawirusem, ale na priorytetowe zadania warszawski Ratusz musi znaleźć pieniądze…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– W tej chwili liczby, że ten brak dochodów spowodowany koronawirusem i tym, co nastąpi po nim, szacujemy na 1,5-2 mld zł – stwierdził prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, wskazując, że gdyby dodać do tego ubytki spowodowane, jego zdaniem, zmianami wprowadzanymi w prawie przez rząd, to robi się strata 4 mld złotych rocznie.

Trzaskowski zwrócił uwagę, że zarówno Warszawa, jak i Unia Metropolii Polskich zwracali się do rządu, aby tarcza antykryzysowa objęła samorządy. Jego zdaniem jest parę możliwości, w tym zwiększenie udziału samorządów w podatkach.

– Można sobie przede wszystkim wyobrazić – i o to apelujemy – poluzowanie reguły finansowej dla samorządów, dlatego, że my nie możemy sobie pozwolić na utratę płynności – powiedział Trzaskowski.

Przecież nie może zabraknąć pieniędzy na, realizowane przez „Sistrum – Przestrzeń Kultury Lesbijskiej”, arcyważne zadanie „Co lesbijka* ma w słoiku?”.

A ważnych projektów realizowanych przez warszawski samorząd, na które kasa po prostu musi się znaleźć, jest naprawdę bez liku…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!