Wiadomości

Korea Północna wystrzeliła dwa pociski balistyczne z lotniska w Pjongjangu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Korea Północna wystrzeliła w poniedziałek dwie rakiety balistyczne krótkiego zasięgu na wschód od lotniska w Pjongjangu.

Połączony Szef Sztabów (JCS) poinformował, że zarejestrował pociski wystrzelone z lotniska Sunan odpowiednio o 8:50 i 8:54, i że przeleciały one około 380 km na wysokości 42 km. Według poinformowanego źródła pociski leciały z maksymalną prędkością Mach 5, czyli pięciokrotnie większą od prędkości dźwięku.

Jeśli chodzi o typ pocisku, JCS bada „różne możliwości”, w tym pocisk KN-23, stworzony na wzór rosyjskiego pocisku balistycznego „Iskander”. Wiadomo, że pocisk KN-23 wykorzystuje tzw. manewr podciągający – metodę mającą na celu uniknięcie przechwycenia i tym samym skomplikowanie działań obrony przeciwrakietowej Korei Południowej.

Nastąpiło to zaledwie trzy dni po tym, jak Korea Północna wystrzeliła na Morze Wschodnie dwa pociski balistyczne krótkiego zasięgu, które później zostały uznane za pociski kierowane wystrzelone przez pułk kolejowy podczas ćwiczeń. To już czwarta próba rakietowa od początku roku.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!