Wiadomości

Konsultant UNICEF, współautor Konwencji Praw Dziecka, został skazany za pedofilię

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Peter Newell, czołowy ONZ-owski obrońce praw dzieci, został skazany przez londyński sąd na karę 6 lat i 8 miesięcy więzienia za wykorzystanie seksualne chłopców. Pedofil miał się dopuścić czynów w latach 60-ych. Tylko do tych się przyznał – informuje Najwyższy Czas.

Pedofil Newell był szefem dobroczynnego Stowarzyszenia dla Ochrony Wszystkich Dzieci, Jego organizacja co roku otrzymywała ogromne środki od ONZ i UNICEF. Zajmowała się m.in ochroną dzieci, zapewnianiem im bezpieczeństwa i wraz inną organizacją Global Initiative to End All Corporal Punishment of Children walką z karami cielesnymi wymierzanymi przez rodziców.

Stowarzyszenie pedofila m.in wytoczyło kilka procesów państwom, które nie zakazały wymierzania dzieciom klapsów. Był także współautorem Konwencji Praw Dziecka. Pracował nad nią jako konsultant UNICEF. To on pisał fragment dotyczące stosowania przemocy w tym seksualnej wobec dzieci.

Pedofil przyznał się do seksualnego wykorzystywania chłopców w latach 1965- 1969. Pierwsze doniesienia o jego pedofilskich wyczynach pojawiły się w 2016 roku. Złożyła je ofiara Newella, która w czasie jego pedofilskich wyczynów miała zaledwie 12 lat.

Newell został aresztowany. W trakcie rozprawy przyznał się do 5 aktów seksualnego wykorzystania chłopca. 77-letni Newell został skazany na 6 lat i 8 miesięcy więzienia.

/nczas.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!