Wiadomości

Konsul RP w Nowym Jorku o Pomniku Katyńskim: “Ten pomnik to świadectwo poświęcenia wszystkich weteranów”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Maciej Golubiewski podczas konferencji prasowej na Exchange Place w Jersey City tłumaczył dziennikarzom znaczenie tragedii ludobójstwa katyńskiego oraz samego pomnika Ofiar Katyńskich. Jasno podkreślił też, że nie zgadza się z planem przeniesienia monumentu w inne miejsce.

– To nie jest pomnik parafialny. To nie jest coś, co interesuje tylko bardzo wąską grupę ludzi, to świadectwo poświęcenia wszystkich weteranów, którzy walczyli podczas drugiej wojny światowej – mówił Konsul Generalny Nowego Jorku, cytowany przez „The Jersey Journal”.

Podczas zbliżającej się renowacji miejskiego placu ma być przeniesiony do magazynu. Miasto nie mówi, czy powróci do swojej obecnej lokalizacji, podczas gdy CEO Mack-Cali, Mike DeMarco, który jest szefem grupy biznesowej Exchange Place finansującej renowację placu, powiedział, że chciałby, żeby miasto znalazło „makabrycznemu” pomnikowi nowy dom – podaje dalej gazeta.

Dziennik opisał też konflikt, który powstał po skandalicznym wpisie na Twitterze autorstwa Stevena Fulopa, w odniesieniu do Marszałka Karczewskiego. Na łamach dziennika wytłumaczono, że nasz polityk nie zamierza reagować na obelgi Fulopa w sposób inny, jak wszczęcie postępowania przeciwko burmistrzowi.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!