Wiadomości

Konserwatywny poseł zaatakowany przez nożownika

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje Sky News, brytyjski poseł Sir David Amess został wielokrotnie raniony nożem podczas spotkania w Leigh-on-Sea. 69-latek reprezentuje Southend West w Essex od 1983 roku.

Policja jest na miejscu zdarzenia, a droga wokół tego miejsca została zamknięta. Jak poinformował korespondent polityczny Sky News Joe Pike, stan polityka nie jest obecnie do końca znany. Miał on otrzymać pomoc lekarską na miejscu zdarzenia. Policja z Essex potwierdziła, że jest na miejscu zdarzenia i wkrótce wyda oświadczenie.

Sir David Amess należy do Partii Konserwatywnej. Był zdecydowanym zwolennikiem Brexitu i kampanii “Leave Means Leave”. Sir David sprzeciwiał się projektom ustaw promujących przywileje LGBT, w tym “małżeństwa” osób tej samej płci.

– Zostaliśmy wezwani do zgłoszenia o dźgnięciu nożem w Eastwood Road North, LeighonSea krótko po 12.05. Oficerowie byli na miejscu wkrótce po tym, aresztowali mężczyznę i odzyskali nóż. Jest on obecnie w areszcie. Nie szukamy nikogo innego w związku z tym incydentem i nie sądzimy, że istnieje ciągłe zagrożenie dla szerszej publiczności – podał funkcjonariusz brytyjskiej policji.

/medianarodowe.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!