Świat Wiadomości

Konkurs piękności Mrs Universe wygrała działaczka pro-life

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak informuje portal medianarodowe.com Victoria Petersen, wygrała konkurs piękności Mrs Universe. Jest działaczką pro-life, walczy o poprawę funkcjonowania systemu opieki zastępczej w USA.

Victoria Petersen, obrończyni życia z Ohio wygrała konkurs piękności dla mężatek Mrs Universe. Sama była dzieckiem oddanym do adopcji. Zwycięstwo w konkursie piękności pozwoli jej rozwijać działalności na rzecz życia i adopcji.

Vctoria Petersen jest rzeczniczką obrony nienarodzonych i poprawy funkcjonowania systemu opieki zastępczej w USA. 22 lipca zdobyła koronę Mrs. Universe i zaskoczyła swoim koronacyjnym przesłaniem.

– Chwała Bogu teraz i zawsze!

– powiedziała Vctoria Petersen w chwili, kiedy wygrała konkurs piękności Mrs Universe.

– Mój mąż Jacob i ja pobraliśmy się w 2008 roku. Staramy się kochać w każdym sensie tego słowa  i być radykalnie inkluzywni, aby odzwierciedlać naszą największą pasję: Ewangelię

– powiedziała Petersen, przedstawiając się publiczności.

– System adopcji w Stanach Zjednoczonych kruszy się, jednak to nie jest powód, aby go porzucić. De facto, to powód, aby się nim zająć […]. Naszym celem, jako aktywistek, nie może być eliminowanie osób, lecz eliminowanie cierpienia

– powiedziała Mrs. Universe.

Vctoria Petersen pochodzi z Ohio. Gdy miała 12 lat została umieszczona w rodzinie zastępczej, dołączając do grupy pochodzących z rozbitych lub dysfunkcyjnych rodzin nastolatków.

Również przyszłość Victorii wydawała się stracona: „albo zajdzie w ciążę, albo wyląduje w więzieniu”. Ani jedno, ani drugie się nie wydarzyło. Dzięki zamiłowaniu do nauki i biegów spotkała ojca, który zmienił jej życie.

Victoria Petersen to świadek takiej drogi życiowej, która nie jest wcale łatwa. Dlatego ma moralny autorytet, aby walczyć z ideologią tych, którzy wykorzystują zły system adopcyjny jako broń w swej coraz bardziej pozbawionej skrupułów kampanii proaborcyjnej.

Otwarcie dziękuje swojej matce za to, że podjęła odważną decyzję, aby nie dokonywać aborcji. Nawet, gdy ten akt wyrzucił ją na drogą wiodącą przez 12 różnych rodzin adopcyjnych.

Konkurs piękności Mrs Universe koncentruje się bardziej na historii życia, na którą uczestniczki chcą zwrócić uwagę publiczności, niż na samej fizycznej urodzie.

Być może coś zacznie się powoli zmieniać…

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!