Wiadomości

Koniec tygodnika „Fakty i Mity”, powodem spadająca rentowność

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Tygodnik „Fakty i Mity” (Błaja News) z końcem lipca przestanie się ukazywać, głównym powodem jest jego malejąca rentowność – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

„Fakty i Mity” ukazują się od 2000 roku, sprofilowany był od samego początku jako pismo antyklerykalne. W czerwcu br. redakcja pożegnała się z Dariuszem Cycholem, redaktorem naczelnym gazety. Jego obowiązki przejęła mieszkająca w Kanadzie Ewa Kotlińska, prezes spółki Błaja News.

W poniedziałek Ewa Kotlińska wysłała dziennikarzom i redaktorom list, w którym informuje o zamknięciu „Faktów i Mitów” z dniem 31 lipca.

– Po zapowiedziach prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który zamierza rozprawić się z mediami, tym bardziej nie brzmi to jak zaproszenie to współpracy. Brakuje także sił i środków na walkę z wiatrakami – czytamy w piśmie, do którego dotarła redakcja portalu Wirtualnemedia.pl.

– Z żalem ogłaszam Państwu, że rozpoczęłam proces likwidacji spółki „BŁAJA News” a tym samym zaprzestania wydawania naszego tygodnika z dniem 31 lipca 2020 r. Tego też dnia ukaże się ostatni numer „FiM” – dodano.

Jako inne powody Ewa Kotlińska wskazuje problematyczną współpracę z dwoma kolporterami gazety.

– Jeden zaprzestał regulowania płatności za faktury za sprzedaż tygodnika, a drugi po procesie restrukturyzacji w roku ubiegłym wciąż nie uregulował zobowiązania, jaki ma względem nas. Nie jestem w stanie funkcjonować bez zaplecza finansowego, które pozwoliłoby pokryć podstawowe koszty. Ostatnie lata nie były dla wydawnictwa łaskawe, ale zawsze udawało się nam wyjść z opresji. Nie tym razem. Czynnik zewnętrzny postawił kropkę nad „i”. Moja decyzja jest więc nieodwołalna – pisze do dziennikarzy.

Czytaj więcej na:
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/koniec-fakty-i-mity-tygodnik-znika-z-rynku-dlaczego-powody-problemy-z-dystrybutorami-i-spadajaca-rentownosc

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!