Wiadomości

Konfederacja zaprezentowała projekt ustawy ws. wyboru sędziów do TK

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Nowa kadencja jeszcze się nie rozpoczęła, a już mamy projekt ustawy, który chcemy, żeby został rozpatrzony już na pierwszym posiedzeniu Sejmu – poinformował na konferencji prasowej poseł Jakub Kulesza, przewodniczący koła parlamentarnego Konfederacji, który przyznał, że projekt jest związany z informacją o tym, że kandydatami do TK z ramienia PiS mają być takie osoby jak poseł Piotrowicz, były prokurator stanu wojennego.

– Ugrupowanie rządzące udaje, że zajmuje się dekomunizacją, a w swych szeregach ma funkcjonariuszy i byłych prokuratorów stanu wojennego PRL. Co więcej te osoby są proponowane do tak istotnych instytucji jak Trybunał Konstytucyjny – dodał Kulesza.

– Ograniczamy osobom, które zasiadały w organach bezpieczeństwa PRL, a więc państwa niedemokratycznego, państwa, które represjonowało własny naród, własne społeczeństwo, możliwość orzekania o tym, co jest zgodne z polską Konstytucją, jaki jest zakres naszych swobód obywatelskich, jak ma być stanowione prawo w Polsce – dodał poseł Krzysztof Bosak.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!