Polska Wiadomości

Konfederacja zaczyna mieć coraz większe poparcie wśród mieszkańców wsi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal  swiatrolnika.info Konfederacja zyskuje wciąż silniejsze poparcie wśród mieszkańców wsi. Według ostatniego sondażu przeprowadzonego przez Instytutu Badań Spraw Publicznych na ugrupowanie swój głos wśród osób, które nie mieszkają w miastach, oddałoby aż 14,25 procenta wyborców. To efekt licznych akcji wspierających wieś, w które angażowali się politycy partii.

Według sondażu IBSP największym poparciem wśród środowisk wiejskich nieprzerwanie cieszy się Prawo i Sprawiedliwość. Na rządzące ugrupowanie swój głos oddałoby 35,66 procenta wyborców. Druga w zestawieniu Polska 2050 może liczyć na poparcie rzędu 24,76 procenta. Wysokie, bo trzecie miejsce, zajmuje Konfederacja – na nią wskazało 14,25 respondentów. Oznacza to, że partia wyprzedziłaby Lewicę, Koalicję Obywatelską, PSL Koalicję Polską, czy nawet ujętą w so

Jedna z ciekawszych obserwacji z najnowszego sondażu IBSP to trzecie miejsce Konfederacji na terenach wiejskich. Z badania na badanie struktura wyborców Konfederacji ze stanu 65:35 (miasto/wieś) zmieniła się w strukturę 55:45. Dla rządów PiS to śmiertelne zagrożenie – napisał na twitterze Łukasz Pawłowski, prezes Ogólnopolskiej Grupy Badawczej.

Wynik ugrupowania nie powinien dziwić. Konfederacja wspierała rolników w protestach przeciwko Piątce dla zwierząt, sprzeciwia się zakazowi hodowli zwierząt futerkowych i uboju rytualnego, aktywnie domaga się odszkodowań dla hodowców drobiu dotkniętych ptasią grypą oraz reprezentuje szereg wartości konserwatywnych – bliskich środowiskom wiejskim.

Źródło: swiatrolnika.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!