Wiadomości

Konfederacja: Chcemy, żeby Wojsko Polskie występowało zawsze pod flagą biało-czerwoną, a nie unijną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Liczymy, że zawsze nasze polskie wojsko będzie pod biało-czerwoną flagą, a nie pod unijną – mówili kandydaci Konfederacji do PE Krzysztof Bosak i Tomasz Grabarczyk, odnosząc się do piątkowej defilady “Silni w sojuszach” w Warszawie. Wręczali też przechodniom polskie flagi narodowe.

Podczas konferencji prasowej przed kościołem św. Anny w Warszawie Bosak przypomniał, że kandydaci Konfederacji KORWIN Braun Liroy Narodowcy rozdają polskie flagi narodowe od czwartku w wielu miastach, w tym w Białymstoku, Olsztynie czy w Warszawie, zachęcając do ich właściwego eksponowania. Odnieśli się przy tym do warszawskiej defilady “Silni w sojuszach”.

Grabarczyk podkreślił, że według Konfederacji “naszą siłą i miarą naszego bezpieczeństwa może być tylko nasza własna, silna, nowoczesne i sprawna armia i polskie wojsko”. – Liczymy na to, że zawsze już, po wszystkie lata, to nasze polskie wojsko będzie pod właśnie biało-czerwoną flagą, a nie pod flagą unijną, tak jak by tego chcieli euroentuzjaści, zwolennicy rozwijania “eurokołchozu” i rozwijania armii europejskiej. Mamy nadzieję, że prezes PiS Jarosław Kaczyński także opamięta się i nie będzie już rzucał hasłami typu wprowadzenie waluty euro, tylko będzie myślał o tym, żeby zawsze Polska była biało-czerwona, tak jak jest tutaj dzisiaj na Krakowskim Przedmieściu” – powiedział rzecznik Konfederacji.

Bosak skrytykował propozycje niektórych polityków wpisania do konstytucji obecności Polski w Unii Europejskiej. “Jesteśmy temu zdecydowanie przeciwni, uważamy to za koszmarny pomysł. To jest zdumiewające, że właśnie liderzy zarówno PiS, Platformy (…) zaczynają o czymś takim rozmawiać, i to w dniu, w którym (w 1791 roku) ustawiliśmy swoją własną konstytucję, Konstytucję 3 Maja. Jest to dla nas niepojęte, jak można w tym kierunku prowadzić debatę publiczną” – mówił wiceprezes Ruchu Narodowego.

/polsatnews.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!