Wiadomości

Komu rośnie, komu spada? Sondaż poparcia dla partii politycznych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” wynika, Prawo i Sprawiedliwość zyskuje poparcie. Partia Jarosława Kaczyńskiego zdecydowanie wygrałaby wybory, gdyby te odbywały się w najbliższą niedzielę.

Na Zjednoczoną Prawice głosowałoby 38 proc. respondentów. Oznacza to wzrost poparcia dla partii rządzącej o 2 pkt. proc w porównaniu do poprzedniego badania przeprowadzonego dwa tygodnie temu.

Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska, którą wskazało 25,9 proc. badanych (1 pkt. proc. więcej). Polityczne podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 13,1 proc. (spadek o 1 pkt. proc.).

Na czwartym miejscy znalazłaby się Konfederacja z 7,7-procentowym poparciem. Lewica otrzymałaby 6,6 proc. głosów, a PSL – 6 proc. Na Kukiz’15 swój głos oddałoby 1,6 proc. ankietowanych. Porozumienie Jarosława Gowina gotowe byłoby poprzeć 0,8 proc. uczestników badania.

Sondaż wykonano w dniach 2-3 marca, czyli już po agresji Rosji na Ukrainę, na reprezentatywnej grupie 1041 dorosłych Polaków.

/SE.PL, PORTAL TVP.INFO/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!