Wiadomości

Komu rośnie? komu spada? – o zaufaniu do kandydatów na prezydenta

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Czterech kandydatów na prezydenta zanotowało w lutym wzrost zaufania wśród społeczeństwa – wynika z sondażu IBRiS dla Onetu. Spadek zaufania odnotowali natomiast Małgorzata Kidawa-Błońska i Szymon Hołownia.

Z sondażu wynika, że urzędujący prezydent Andrzej Duda cieszy się zaufaniem na poziomie 47,7 proc. To wzrost o 6,1 proc. w porównaniu z poprzednim badaniem.

Najwyższy wzrost zaufania wśród kandydatów na prezydenta zanotował jednak Robert Biedroń, któremu ufa o 7,3 proc. więcej respondentów niż przed miesiącem. Obecnie jest to 32,3 proc.

Spory wzrost zaufania zanotował również Krzysztof Bosak. Kandydatowi Konfederacji na prezydenta ufa prawie dwa razy więcej badanych niż w styczniu. 12,8 proc. społeczeństwa deklaruje zaufanie do Bosaka, wobec 7,2 proc. przed miesiącem.

Nieznacznie więcej osób ufa również przedstawicielowi Ludowców. Władysław Kosiniak-Kamysz cieszy się zaufaniem na poziomie 33,3 proc. – to wzrost o 1,4 pkt proc.

Zaufanie spadło Kidawie-Błońskiej i Hołowni. Z sondażu wynika, że kandydatka PO na prezydenta traci kolejny miesiąc z rzędu. Od listopada poziom zaufania do niej spadł łącznie o 11 pkt proc.

Obecnie Kidawie-Błońskiej ufa 29,6 proc. respondentów (spadek w stosunku do stycznia o 5,1 pkt proc.). Hołowni ufa 17,5 proc. badanych – to regres o 3,9 pkt proc.

Sondaż zrealizowano metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych, wspomaganych komputerowo (metoda CATI), na reprezentatywnej grupie 1100 respondentów w dniu 14 lutego 2020 r.

/onet.pl, nczas.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!