Europa Wiadomości

Komisja Europejska chce by w samochodach zamontowano blokadę, która uniemożliwia przekraczanie prędkości

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal polsatnews.pl Komisja Europejska chce doprowadzić do zmniejszenia liczby śmiertelnych ofiar na drogach. W 2017 roku na europejskich drogach zginęło 25 tys. osób. Jednym ze sposobów ma być wprowadzenie montowanych seryjnie w samochodach ograniczników, które mają uniemożliwić przekroczenie prędkości 150 km/h.

Komisja Europejska zamierza ograniczyć liczbę zabitych o połowę do 2030 roku. Wśród środków, które mają w tym pomóc są rejestratory zachowania samochodu i kierowcy, sygnalizatory przekroczenia bezpiecznej prędkości, a także montaż blokad, które uniemożliwiałyby przekroczenie 150 km/h.

– Bardziej bym się ucieszył, gdyby został wprowadzony taki przepis, że każdy nowy samochód będzie wyposażony w urządzenie, które będzie ograniczało prędkość w oparciu o dane satelitarne i czytanie znaków drogowych informujących o dozwolonej prędkości – powiedział w Polsat News Marek Konkolewski, szef Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD).

Zdaniem Konkolewskiego pozwoliłoby to na bezpieczną jazdę wyłącznie z dozwoloną prędkością.

– Kierujący nie będzie miał wtedy władzy nad mocą silnika i samochód będzie zmniejszał prędkość do wskazanej na znaku drogowym – stwierdził Konkolewski.

I co Wy na to? Czy za niedługo po wejściu do samochodu kierowca przez internet będzie musiał zdawać egzamin teoretyczny za każdym razem kiedy będzie chciał gdzieś pojechać? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: polsatnews.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!