Wiadomości

Kolejny wypadek z udziałem amerykańskiej ciężarówki wojskowej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwie osoby zostały ranne w wypadku na drodze powiatowej między Żaganiem (Lubuskie) a Świętoszowem (Dolny Śląsk). We wtorek rano doszło tam do zderzenia ciężarówki wojsk amerykańskich z cywilnym busem. Poszkodowani to kierowca i pasażer busa.

 

Wypadek miał miejsce na odcinku drogi między miejscowościami Trzebów i Świętoszów. Pojazdy zderzyły się prostym odcinku drogi, której jezdnia była śliska. Wyjaśnianiem przyczyn wypadku zajęła się Żandarmeria Wojskowa.

 

– Do wypadku doszło około godziny 9.40. Drogą między Trzebowem a Świętoszowem przemieszczała się kolumna pojazdów wojskowych sił zbrojnych USA. Jeden z pojazdów zjechał na przeciwległy pas i uderzył w prywatny pojazd. W wyniku zderzenia dwie osoby odniosły obrażenia i zostały odwiezione do szpitala – powiedział mjr Karpienko, rzecznik Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej.

 

To kolejny wypadek z udziałem amerykańskiego pojazdu wojskowego, do którego doszło w Lubuskiem. W zeszłą sobotę w rejonie miejscowości Piaski w powiecie zielonogórskim do rowu wpadła ciężarówka, z której wysypał się ładunek, m.in. amunicja. Droga nr 27 była zablokowana przez kilka godzin. MON poinformowało, że kierowca tamtej ciężarówki przewożącej amunicję treningową do czołgów M-1 Abrams nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych. Kierowane przez niego auto wpadło w poślizg i wypadło z drogi.

 

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!