Felietony

Kolejny odlot, czyli Gretkowskiej wynurzenia o pożarze katedry Notre Dame

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pożar katedry Notre Dame stał się dla wielu osób przyczynkiem do rozważań, czy nie był to znak od Boga, Wszystkich jednak przebiła Manuela Gretkowska, znana głównie z wulgarnego języka oraz niechęci do Boga i wartości rodzinnych lewacka pisarka, feministka, która przy okazji po raz kolejny dała popis swej swej wiedzy i intelektu…

„łonie Notre Dame, zbudowane w najpiękniejszym momencie Średniowiecza – XII wieku, rozkwitu kultury i symboliki. Dlaczego się pali? – ludzie tamtej epoki szukaliby odpowiedzi w znakach.
A jest ich wiele. Płoną lasy z powodu diabelskiego zatrucia ziemi, chciwości, by więcej i więcej wszystkiego. Rusztowanie dachu katedry zbudowano z lasu dębów. Nie spalił ich piorun przez tysiąc lat. Wyschnięte płoną jak drzazg” – zaczęła Gretkowska.

Zaraz potem sięga ona po znaki z dziedziny astrologii…

„W średniowieczu na tamtejszym uniwersytecie wykładano astrologię. Gwiazdy o 18.50 kiedy wybuchł pożar były „gorące” dla paryskiego Nieba. W znaku Koziorożca zacieśnia się koniunkcja złowieszczego Saturna z echem Marsa ( Plutonem nieznanym epoce). Ta koniunkcja przynosząca zniszczenia jest jak kleszcze, zanurzone w żywioł ognia Barana, wiosennego Słońca. Do tego kwadratury sprzyjające katastrofom trudnym do wyobrażenia” – czytamy w jej wpisie na Facebooku.

Ale dopiero potem mamy prawdziwy odlot (zwróćmy przy tym uwagę, że wedle jej „wiedzy” masoneria musiała istnieć już w głębokim średniowieczu):

„Notre Dame zbudowano prawie tysiąc lat temu zgodnie z masońską sztuką i symboliką chrześcijańską. Dach jest symbolem miłosierdzia, od niego zaczął się pożar. Mury – jednością dusz, laickich i kleru. Może w tym leży „przyczyna”, w nieudanej renowacji, remoncie Kościoła. Bóg niszczy swoje dzieło, powiedziano by w średniowieczu, za karę. Za pedofilię, brak miłosierdzia i pychę kleru. Sypie się Watykan, płonie Notre Dame” – zdaje się popadać w egzaltację pisarka.

„Zabytek uratują ludzie. Ale tego co spłonęło, co zostało zniszczone w sumieniach, duszach wierzących nie da się uratować. Nadchodzi w Europie nowa epoka, sprzed pożaru Notre Dame i po, przed pedofilskim skandalem Sodomy i po” – bredzi Gretkowska, która dodaje: „Studiowałam w Paryżu antropologię Średniowiecza”. Czyżby aż tak niski był poziom tych studiów?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!