Wiadomości

Kolejny kuriozalny pomysł Sylwii Spurek: Bary mleczne do likwidacji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sylwia Spurek, która niedawno nawoływała do zakazania w mediach reklam mięsa i nabiału, przedstawiła swoje kolejne postulaty. Europosłanka Zielonych mówi, że chce likwidacji programu „Szklanka mleka” w szkole, a także barów mlecznych „w obecnej formule”.

– Krowy są gwałcone, żeby mogły być zapłodnione, żeby mogły dawać mleko – mówiła kilka lat temu Sylwia Spurek. Po tym, jak była zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich trafiła do europarlamentu, zaczęła przedstawiać swoje kolejne ekologiczne pomysły, które coraz bardziej szokowały.

Niedawno europosłanka Zielonych nawoływała do zakazania w mediach reklam mięsa i nabiału i likwidacji całej hodowli zwierząt w Polsce. Oprócz tego żądała zaprzestania wykorzystywania zwierząt do sportu, rozrywki, badań i testów.

Spurek domagała się też całkowitego odejścia od węgla, wyłączenia kopalni węgla kamiennego w Turowie. Chciała zablokować przekop Mierzei Wiślanej.

„Newsweek” donosił, że Spurek nie toleruje w swoim otoczeniu jedzących mięso i produkty odzwierzęce. Z rozmów, jakie gazeta przeprowadziła ze współpracownikami posłanki, wynika, że w jej otoczeniu jest nawet mowa o zakazie jedzenia kanapek z jajkiem. „Przez biuro Spurek przewinęło się wiele osób. Średnio wytrzymują pół roku. Odchodzą znerwicowane” – wyznaje w rozmowie z „Newsweekiem” osoba współpracująca ze Spurek.

Swoje nowe postulaty Sylwia Spurek przedstawiła w rozmowie z „Super Expressem”. „Chcę pokazać wszystkim partiom politycznym, i PiS, i opozycji, że sektor hodowlany to tykająca bomba, i społeczna, i środowiskowa. Musimy zacząć wycofywać dotacje do uprawy pasz i hodowli zwierząt, zakazać reklamowania produktów odzwierzęcych. Musimy też wprowadzić mechanizmy wspierające rozwój branży produktów wegańskich” – opowiada.

To nie koniec. – Ale musimy też skończyć z promocją mięsa, mleka, jaj za publiczne pieniądze. Do likwidacji są fundusze promocji takich produktów, do likwidacji jest też program „Szklanka mleka” w szkole, ale również bary mleczne w obecnej formule – zapowiada Spurek, postulując dopłaty do barów wegańskich.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!