Wiadomości

Kolejny fałszywy policjant zatrzymany przez kryminalnych z Piekar Śląskich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kryminalni z piekarskiej jednostki i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 26-latka, który jak wynika z ustaleń śledczych wspólnie z innymi osobami dokonywał oszustw metodą „na policjanta”. Zatrzymanie mężczyzny ukrywającego się w Warszawie było możliwe dzięki wnikliwej pracy śledczych, którzy w ramach trwającego dochodzenia ustalili tożsamość oszusta i jego miejsce pobytu. Decyzją sądu podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Zatrzymanie 26-letniego mężczyzny jest wynikiem dalszych czynności i ustaleń śledczych zajmujących się sprawą oszustw metodą „na policjanta”. W tej sprawie w listopadzie ubiegłego roku zatrzymani zostali 33-latek, 32-latek oraz ich 38-letni współpracownik. W ostatnim czasie śledczy ustalili tożsamość oraz miejsce pobytu kolejnego z oszustów.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Piekar Śląskich oraz współpracujących z nimi przy sprawie kryminalnych z katowickiej komendy wojewódzkiej, gdy przebywał w mieszkaniu swojej matki w Warszawie. Zatrzymany został doprowadzony do piekarskiej jednostki, gdzie przedstawiono mu łącznie kilkadziesiąt zarzutów dotyczących oszustw metodą „na policjanta” oraz wypłat pieniędzy z bankomatu korzystając z wcześniej skradzionej karty bankomatowej. Podejrzany podczas przesłuchania odmówił składania wyjaśnień. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi on w areszcie.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!