Wiadomości

Kolejny dzień ofensywy dżihadystów w Nigerii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wtorek był kolejnym dniem ofensywy bojowników zgrupowanych w Państwie Islamskim Afryki Zachodniej w północno-wschodniej części Nigerii, w pobliżu granicy z Nigrem. Około godz. 17 czasu miejscowego bojowcy wtargnęli do miasta Damasak.

W poniedziałek dżihadyści zaatakowali miejscowość Geidam Chukun, oddaloną o 4km od Damasaku. A w sobotę ruszyli na Damasak. Poruszając się ciężarówkami, na których ustawione były karabiny maszynowe, dżihadyści ostrzeliwali budynki użyteczności publicznej.

„Grupa podjęła atak na jeden z wojskowych posterunków kontrolnych i na koszary. W tym czasie inna formacja zaatakowała jednostkę nigeryjskiej armii na przedmieściach, a trzecia „wszedłszy do miasta od północy, zaatakowała położony w centrum posterunek policji” – relacjonuje agencja AFP.

Atak na jednostkę wojskową nie powiódł się i po wymianie ognia z siłami rządowymi rebelianci opuścili miasto. Zdobycie kontroli nad bazą wojskową w Damasaku jest głównym celem miejscowych islamistów, pozwoliłoby bowiem zademonstrować, że Państwo Islamskie Afryki Zachodniej (ISWA) sprawuje symboliczną kontrolę nad całym pograniczem nigeryjsko-nigerskim.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!