Wiadomości

Kolejny chrześcijanin skazany w Pakistanie na śmierć za bluźnierstwo

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Chrześcijanin został skazany na karę śmierci za bluźnierstwo przez sąd we wschodnim Pakistanie. Mężczyzna został oskarżony przez swego bliskiego przyjaciela o propagowanie antyislamskich materiałów – powiedział jego obrońca.

35-letniego Nadeema Jamesa aresztowano w lipcu 2016 r. Został oskarżony przez swego przyjaciela o rozpowszechnianie przy pomocy aplikacji WhatsApp materiałów ośmieszających proroka Mahometa. 

Nie jest to pierwszy przypadek prześladowania ludzi oskarżanych o bluźnierstwo w Pakistanie. Od 1990 r. – jak podaje Reuters – zginęło lub zostało zabitych co najmniej 67 osób przez podobne oskarżenia. W kwietniu b.r. student Mashal Khan został pobity na śmierć po akademickiej dyskusji na temat religii. Jego śmierć odbiła się szerokim echem w Pakistanie. W związku z jego śmiercią aresztowano 20 studentów i kilku wykładowców. 

W 2011 roku, ochroniarz gubernatora prowincji Pendżab, Salmana Taseera, zamordował swego szefa, po tym, gdy ten zaapelował o wprowadzenie zmian i zreformowanie prawa dotyczącego bluźnierstwa. Morderca Taseera, którego egzekucja została wykonana w ubiegłym roku, został okrzyknięty męczennikiem przez religijnych integrystów.

Bluźnierstwo i znieważanie proroka Mahometa w większościowo muzułmańskim Pakistanie jest karane śmiercią. Większość oskarżeń wnoszona jest przeciwko przedstawicielom mniejszości.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!