Wiadomości

Kolejny brytyjski żołnierz został schwytany przez Rosjan na Ukrainie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Brytyjskie media donoszą, że drugi brytyjski żołnierz walczący w szeregach ukraińskiej armii broniąc Mariupola, został schwytany przez Rosjan.

Na portalach społecznościowych pojawiło się nagranie wideo, na którym mężczyzna przedstawiający się jako Shaun Pinner mówi, że jest Brytyjczykiem i że walczył w Mariupolu, ale został wzięty do niewoli i obecnie znajduje się na terytorium separatystycznej Donieckiej Republiki Ludowej.

48–letni Shaun Pinner to jeden z dwóch Brytyjczyków walczących w szeregach ukraińskich sił zbrojnych, z którymi w styczniu, jeszcze przed rosyjską napaścią, rozmawiała stacja Sky News, pytając ich, jak to się stało, że związali swoje życie z Ukrainą i dlaczego zamierzają jej bronić w razie wojny.

Drugi to 28–letni Aiden Aslin, który na początku tygodnia przekazał poprzez media społecznościowe, że jego oddział broniący Mariupola musiał się poddać, bowiem skończyły im się amunicja i jedzenie. W piątek rosyjskie stacje telewizyjne pokazały nagranie wideo z Aslinem. Według jego rodziny on został przez Rosjan pobity. Obaj wzięci do niewoli Brytyjczycy nie są najemnikami, ale członkami regularnych sił zbrojnych Ukrainy.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!