Wiadomości

Kolejny akt nienawiści w stosunku do Boga i chrześcijan

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zeszłoroczne strajki lewicy, jakie przetoczyły się po Polsce do dziś zbierają swoje żniwo. Liczne akty wandalizmu, profanacji świętych dla chrześcijan i Polaków miejsc, jakich byliśmy wówczas świadkami, często przy aprobacje osób zajmujących się zagadnieniami politycznymi w Polsce, spowodowały, że wzrasta liczba ataków na symbole chrześcijańskie i stają się one powszechne.

Od 25 października 2020 roku do 2 marca 2021 według raportów policyjnych odnotowano 152 ataki na kościoły katolickie (trzeba pamiętać, że liczba ta dotyczy tylko zgłoszonych przypadków)[1]. Ostatnio do naszej redakcji wpłynęła informacja o kolejnej profanacji dokonanej na terenie gminy Sompolno (powiat koniński).

Gmina Sompolno jest niewielką gminą, znajdującą się ok. 20 kilometrów od Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu Starym. W zeszłym roku w okresie narzuconego ograniczenia przez obecny rząd praw obywatelskich (m.in. zakaz zgromadzeń) ulicami miasta przeszła manifestacja lewicy w ramach ogólnopolskiego strajku (Strajk Kobiet). Manifestacja ta odbyła się pod eskortą policji. Wulgarne słownictwo w przestrzeni publicznej, prowokacyjne zawieszanie wieszaków na ogrodzeniach kościelnych były tylko preludium do bezpośrednich aktów bezczeszczenia świętych dla katolików miejsc. Odnosząc się do ówczesnego działania policji podczas tego zgromadzenia, poseł na Sejm RP Grzegorz Braun wystosował pismo do Wojewódzkiego Komendanta Policji w Poznaniu (Pismo trafiło też do wiadomości Premiera RP Mateusza Morawieckiego, Ministra MSW Mariusza Kamińskiego, i Komendanta Głównego Policji Jarosława Szymczyka).

W ostatnim czasie w miejscowości Dąbrowa (gmina Sompolno) doszło do zdewastowania odnowionej figurki Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski. Według informacji, jakie otrzymaliśmy od naszych czytelników doszło do zniszczenia krzyża wieńczącego figurkę i zbicia szyby, za którą znajdował się obraz Matki Bożej Licheńskiej. Wokół figurki znajdowały się śmieci, świadczące o odbytej tam libacji alkoholowej.

Stajemy się świadkami łamania Konstytucji RP i systematycznego procesu segregacji społeczeństwa pod względem religijnym. Gdyby podobne zachowania dotyczyły niszczenia miejsc kultu Żydów lub Muzułmanów larum odezwałoby się od prawa do lewa. Obecne niszczenie katolicyzmu jest przedstawiane jako wyraz buntu – dziwne, że najczęściej buntują się Ci, którzy do kościołów nie chodzą wcale lub w momencie, kiedy potrzebują załatwić interesy (ślub, chrzest etc.).

Wojciech Niedźwiedzicki

[1] https://www.tvp.info/52732372/ataki-na-koscioly-w-polsce-policja-podaje-niepokojace-liczby aktualizacja 15.06.2021 r.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!