Europa Wiadomości

Kolejny absurd w Szwecji. “Kobieca straż” będzie uczyć imigrantów zachowania na basenie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

 Jesteśmy tu by nauczyć tych chłopców, że muszą się odpowiednio zachowywać – mówi jedna z członkiń kobiecej straży, która patroluje baseny w Szwecji-Siri Bernhardsson . W Szwecji kobiety postanowiły same się chronić przed molestowaniem ze strony imigrantów, które jest w tym kraju nagminne.

– Jesteśmy zmęczone mężczyznami, którzy uważają, że mogą przyjechać do Szwecji i molestować kobiety, kiedy my chcemy jedynie popływać w bikini i nie być napastowane – dodaje.

Siri Bernhardson, to 24-letnia asystentka pielęgniarki, jest 1/4 zespołu strażniczek, które kontrolują baseny w szwedzkim mieście Kalmar. Celem ich działalności jest powstrzymanie imigrantów od napastowania seksualnego.

– Dużo kobiet pisze do nas i mówi, że były napastowane przez młodych mężczyzn – opowiada Siri. Jak tłumaczy sytuacje takie mają miejsce w przestrzeni publicznej, na dworcach, na koncertach, na basenach. Wiele ofiar wstydzi się i w ogóle nie zgłasza swoich przypadków na policji, a tych z roku na rok jest coraz więcej.

Kalmar to szwedzkie miasto, które liczy około 65 tysięcy mieszkańców, a przy tym ma 34 centra dla azylantów, w których ma niedługo zostać umieszczonych kolejnych 6 tysięcy imigrantów.

W trakcie imprezy sylwestrowej dokonano co najmniej 15 przypadków napastowania na tle seksualnym. Mowa o tych, które zgłoszono i udowodniono. Kobiety opisywały swoje zdarzenia podobnie: mężczyźni otoczyli je i obmacywali piersi oraz inne miejsca intymne.

 

Teraz powstała żeńska straż, która patroluje głównie baseny w mieście. Tylko w końcówce ubiegłego roku odnotowano pięć przypadków napaści na tle seksualnym na basenach. Jednak nawet sama policja przyznaje: wiele incydentów uchodzi nieodnotowane.

Rzecznik policji w Kalmar, Ulf Karlsson powiedziała, że w ostatnim roku odnotowano kilka incydentów w jacuzzi i kilka na basenie, jednak podkreśliła, że kiedy mówi się o takich zbrodniach, wiele jest nieodnotowanych. W całej Europie w ostatnich latach liczba kobiet, które były zaatakowane na basenach rośnie.

– Kiedy ja miałam 16 lat i poszłam na basen mogłam, co najwyżej zobaczyć starszych mężczyzn, którzy „się gapią”. Teraz dla tych dziewczyn sytuacja jest całkiem inna. One są atakowane przez grupy młodych mężczyzn. Najczęściej otaczają je i „spychają do narożnika” – tłumaczy Siri.

Imigracja ma być najważniejszą rzeczą, z którą musimy się pogodzić. Ale nikt nie mówił o tym (molestowaniu – Red.) – mówi Siri.

Ostanie zdanie jest najlepszym dowodem na to, że Szwecja chyli się ku upadkowi. (Red.)

Źródło: Dailymail/wolnosc24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!