Polska Wiadomości

Kolejni Ukraińcy zatrzymani za przemyt nachodźców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, którzy przewozili trzech nachodźców. Mężczyźni zabrali ich z Łotwy i próbowali zawieźć do Niemiec.

Kolejni Ukraińcy zatrzymani za przemyt nachodźców. 18 grudnia funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie, współdziałając z funkcjonariuszami z Placówki SG w Rutce-Tartak, zatrzymali do kontroli toyotę na polskich numerach rejestracyjnych. Oprócz kierowcy i pasażera, pochodzących z Ukrainy, autem podróżowało 3 obywateli Iranu. Trzech mężczyzn w wieku 23, 24 i 26 lat nie posiadało dokumentów uprawniających ich do legalnego wjazdu i pobytu w naszym kraju.

Do kontroli przedstawili łotewskie dokumenty wydane dla cudzoziemców przez Centrum Rejestracji. Granicę polsko-litewską przekroczyli wbrew obowiązującym przepisom. Ustalono, że obywatele Ukrainy zabrali migrantów z Łotwy. Następnie dowieźli ich w rejon granicy polsko-litewskiej, gdzie mężczyźni pieszo ją przekroczyli. Już po stronie polskiej cudzoziemcy zostali zabrani przez obywateli Ukrainy, którzy mieli przewieźć ich dalej do Niemiec. Obywatele Iranu zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

“Uchodźcy” z Ukrainy w wieku 20 i 21 lat usłyszeli zarzuty organizowania nielegalnego przekroczenia granicy. Zostali aresztowani na 3 miesiące. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo zostało wszczęte postępowanie administracyjne, w ramach którego wydano im decyzje zobowiązujące do opuszczenia terytorium naszego kraju. Ponadto obaj otrzymali zakazy wjazdu do Strefy Schengen na 10 lat.

Jak informuje policja, od początku roku zatrzymano łącznie 602 pomocników i organizatorów nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej i polsko-litewskiej.

NASZ KOMENTARZ: Jak zwykle w takich sytuacjach, domagamy się odesłania tych dezerterów na Ukrainę. Tam będą mogli wykazać się sprytem i pomysłowością w czasie walk pod Bachmutem lub Awdijiwką.

Polecamy również: Jest akt oskarżenia dla Ukraińca, który zabił Polkę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!