Wiadomości

Kolejni przemytnicy ludzi zatrzymani przez podlaską policję. Przewozili 43 migrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Każdego dnia policjanci z Podlasia zatrzymują grupy migrantów i pomagających im przemytników ludzi. Dziś poinformowano o kolejnych 43 migrantach i pięciu przemytnikach.

“Wczoraj policjanci zatrzymali 5 mężczyzn, którzy przewozili osoby nielegalnie przebywające na terenie Polski. Mężczyźni zostali zatrzymani w Grabarce, Milejczycach, Nurczyku i Kleszczelach. To obywatele Niemiec, Ukrainy i Syrii. W samochodach przewozili 43 osoby” – poinformowała dziś na twitterze Podlaska Policja.

W czwartek (21.10) zespół prasowy podlaskiej policji poinformował o czterech przypadkach zatrzymań – w Chrabołach, Haćkach, Hajnówce i Bielsku Podlaskim. Taksówką zatrzymaną w Chrabołach kierował Polak; wiózł dwóch mężczyzn nielegalnie przebywających w Polsce, w aucie jechał też obywatel Iranu, który ma prawo legalnego pobytu na terenie Unii Europejskiej, który również został zatrzymany jako podejrzany o pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy.

W Haćkach zatrzymano Irakijczyka z niemieckim paszportem, który również był kurierem przewożącym dwóch mężczyzn. Jak podała policja, uciekli oni przed przyjazdem policjantów, gdy taksówkarz (jechali taksówką) zatrzymał się na poboczu drogi. Ostatecznie zatrzymali ich, przybyli na miejsce funkcjonariusze i przekazali SG. Imigrantami byli Irakijczyk i Irańczyk.

W Hajnówce policjanci z Gdańska, wspierający przy granicy podlaskich policjantów, zatrzymali obywatela Syrii z niemieckim paszportem, przewożącego obywatelkę Syrii, która nielegalnie przebywała na terytorium RP. W Bielsku Podlaskim policjanci zatrzymali obywatela Azerbejdżanu legalnie przebywającego w Polsce, który wiózł seatem trzech migrantów – obywateli Syrii.

Wszyscy zatrzymani kurierzy podejrzewani są o organizację innym osobom przekraczania granicy RP wbrew przepisom; grozi za to nawet do 8 lat więzienia.

Śląska policja poinformowała w czwartek o działaniach prowadzonych przy granicy z Białorusią przez funkcjonariuszy również z tego regionu. Kilka dni temu policjanci z tego miasta brali udział w zatrzymaniu w Czeremsze busa na numerach rejestracyjnych z Sosnowca, 38-letni Gruzin wiózł w tym aucie 22 nielegalnych imigrantów. Większość z nich zadeklarowała obywatelstwo irackie.

“Początkowo Gruzin tłumaczył, że nie wiedział, kogo przewozi, ale ostatecznie przyznał, że dostał zlecenie na przetransportowanie imigrantów z polsko-białoruskiej granicy do Niemiec. Pasażerowie transita zostali przekazani Straży Granicznej” – podała śląska policja.

/Radio Białystok, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!