Wiadomości

Kolejne zmiany w TVP. Samuel Pereira dostał nową posadę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kolejne zmiany w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Jej wiceszefem został Samuel Pereira – poinformowały Wirtualne Media i portal i.pl.

O powołaniu Samuela Pereiry na stanowisko wicedyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej poinformował w piątek portal Wirtualne Media. Sam Pereira potwierdził swoją nominację w rozmowie z portalem i.pl.

Kilka dni temu nowym dyrektorem TAI został Michał Adamczyk. Prowadzący „Wiadomości” poinformował w mailu do pracowników, który cytują Wirtualne Media, że Pereira – jako wicedyrektor – będzie odpowiadał za TVP Info. „Witam z powrotem na placu” – napisał, nawiązując do tego, że siedziba TAI mieści się przy placu Powstańców Warszawy.

Pereira pracuje w TVP od 2016 r. Początkowo był zastępcą kierownika redakcji publicystyki w TAI, a w połowie 2017 r. został redaktorem naczelnym i kierownikiem redakcji portalu TVP Info. Stanowisko naczelnego stracił jesienią 2020 r., ale został zastępcą kierownika redakcji mediów interaktywnych. Był też wydawcą programu „Strefa starcia”, prowadzonego przez Adamczyka.

Dotychczasowy wicedyrektor TAI Łukasz Bednarz – jak poinformowało Centrum Informacji TVP – od piątku pełni obowiązki dyrektora – redaktora naczelnego TVP3 Warszawa. Z kolei obowiązki obowiązki dyrektora TVP3 pełni Magdalena Drohomirecka-Sabatowska, była wieloletnia prowadząca „Kronikę” na antenie TVP3 Kraków.

Przetasowania w TVP to skutek odwołania Jarosława Olechowskiego ze stanowisk dyrektora TAI, dyrektora TVP3 i dyrektora TVP Warszawa. Informacja o jego odwołaniu pojawiła się zaledwie dzień po publikacji Onetu, który poinformował, że szef TAI „wypowiedział posłuszeństwo” prezesowi TVP Mateuszowi Matyszkowiczowi. Portal przekazał, że do centrali PiS miał trafić donos napisany właśnie przez Olechowskiego. TVP oficjalnie nie podała powodów jego odwołania.

Źródło: Wirtualne Media/i.pl/Wprost.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!