Wiadomości

Kolejne zatrzymania na granicy polsko-litewskiej. Wpadli też kurierzy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wczoraj (30.08.2022 r.) zatrzymano kolejnych dwóch kurierów i ośmiu cudzoziemców, którzy wbrew przepisom przekroczyli polsko-litewską granicę.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie wspólnie z funkcjonariuszami Policji na terenie gminy Raczki zatrzymali do kontroli Opla na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowca obywatel Mołdawii w swoim aucie przewoził 5 cudzoziemców (2 obywateli Tadżykistanu i 3 obywateli Afganistanu). Natomiast funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak i Placówki SG w Dubeninkach (Warmińsko-Mazurski Oddział SG) na terenie gminy Wiżajny zatrzymali obywatela Iraku, która w passacie na niemieckich numerach rejestracyjnych przewoził 3 obywateli Iraku.

Przeprowadzona kontrola legalności pobytu wykazała, że wszyscy przewożeni cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli granicę z Litwy do Polski. Żaden z pasażerów nie posiadał dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu na terytorium Polski. Cudzoziemcy po wykonaniu niezbędnych czynności zostaną przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Natomiast kurierzy – obywatele Mołdawii i Iraku, usłyszą zarzuty za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy.

W sumie od początku roku na granicy polsko- litewskiej zatrzymano już 82 osoby za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy (w całym 2021 r. – 52 osoby).

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!