Wiadomości

Kolejne włamanie do kościoła, tym razem koło Gorzowa Wielkopolskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Włamał się do kościoła w Brzeźnie i ukradł kasetkę z datkami. Powód? Potrzebował pieniędzy na alkohol i papierosy. Działania sulęcińskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania podejrzanego. Mężczyzna usłyszał zarzut. Za swój czyn odpowie przed sądem.

W niedzielę (15 lipca) dyżurny sulęcińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do obiektu sakralnego. Mieszkanka Brzeźna przechodząc obok budynku kościoła zauważyła, że boczne drzwi są uszkodzone. Natychmiast powiadomiła księdza, a ten następnie Policję. Na miejsce został skierowany patrol, który zaczął ustalać czy i w jakich okolicznościach doszło do włamania.

Równolegle do działania ruszyli kryminalni. Po wejściu do wnętrza budynku, ksiądz opiekujący się kościołem początkowo stwierdził, że nic nie zginęło. Uwagę pracującego na miejscu technika policyjnego zwróciła jednak drewniana kasetka. Była ona uszkodzona, a z jej wnętrza zniknęły pieniądze. Jak zawsze w takich sprawach liczył się czas. Kryminalni do razu ruszyli do działania. Przesłuchali świadków, wykonali oględziny miejsca zdarzenia.

Opierając się na doświadczeniu oraz wiedzy operacyjnej dotarli do 26–letniego mieszkańca powiatu sulęcińskiego. Mężczyzna został zatrzymany. Przyznał się do popełnienia przestępstwa. Potrzebował pieniędzy na alkohol i papierosy. Łączna wartość poniesionych strat oszacowana została na 1200 zł. Drzwi, które uszkodził mężczyzna były zabytkowe. Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

/policja.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!